A A A

Sofy, kanapy i ławki tapicerowane

Sofy tapicerowane to meble, których nie może zabraknąć w miejscach, gdzie projektant pomyślał o stworzeniu strefy wypoczynku. Uważane za królowe salonów meble tapicerowane tego typu, coraz częściej są elementem wyposażenia wnętrz hotelowych, restauracji, biur. Podstawową funkcją, jaką powinny spełniać owe meble to zapewnienie komfortowego odprężenia, czy to z filiżanką kawy w ręku, książką, przed telewizorem, czy w oczekiwaniu na spotkanie. Właśnie dlatego w coraz większej liczbie miejsc zaczynają pojawiać się krzesła tapicerowane oraz właśnie sofy.

Podane na stronie ceny oraz terminy realizacji należy traktować orientacyjnie i każdorazowo weryfikować w dziale sprzedaży z uwagi na niestabilną sytuację cenową na rynku komponentów do produkcji mebli.


 

Kanapy tapicerowane i sofy – niby to samo, a jednak...

Chociaż oba te terminy funkcjonują zamiennie, to warto wiedzieć, że mimo wielu cech wspólnych meble te mają różne pochodzenie i generalnie jedną ważną różnicę.

Sofa swój rodowód ma w Turcji, kanapa prawdopodobnie wywodzi się z Włoch. Sofy wyściełane posiadały owalne oparcie, miękkie poduszki i nie miały poręczy. Kanapa tapicerowana to rodzaj skrzyni z oparciem, której cechą charakterystyczną są boki - poręcze i możliwość rozłożenia, by uzyskać funkcję spania. Takiej możliwości nie posiada sofa. Jest ona meblem lżejszym i bardziej poręcznym. Szukając mebli wypoczynkowych do kącika relaksu, warto się zastanowić, czy potrzebujemy mebla z funkcją spania, czy komfortowego siedziska. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym mogą okazać się ławki tapicerowane. Przypominające ogrodowe meble ławy z tapicerowanym siedziskiem wyglądają bardzo klimatycznie w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

Jak stworzyć niepowtarzalny klimat w strefie relaksu?

Postaw na nietuzinkowe meble komercyjne. W ofercie naszego sklepu znajdziesz sofy, kanapy i ławki tapicerowane, dzięki którym każde wnętrze nabierze charakteru. Zróżnicowane formy oparć, poręczy, bogata kolorystyka – u nas znajdziesz meble w wybranym stylu. Jeśli chcesz odmienić wnętrze, z pewnością nasze kanapy czy sofy będą dla Ciebie inspiracją. Uzupełnij je o podnóżki tapicerowane i pufy, aby stworzyć harmonijne i eleganckie wnętrze.

Sofy tapicerowane dla biznesów

Szukasz wygodnej sofy do swojej restauracji i hotelu? Dzięki latom doświadczenia potrafimy wyprodukować sofy tapicerowane w każdym dekorze i kształcie. Jako producent sof i kanap tworzymy produkty eleganckie, a zarazem klasyczne. Można wykorzystać je jako kanapy do restauracji, do biura, kawiarni, sofy do baru. Nasze kanapy i ławki mogą być pikowane, gładkie, na stelażach metalowych, a także drewnianych.

Zachęcamy do obejrzenia całej oferty sof i kanap oraz do składania zamówień!