A A A

Zagłówki i panele do łóżek hotelowych

Sypialny pokój hotelowy jest miejscem, w którym króluje łóżko i to na jego wyborze głównie skupiamy swoją uwagę. Powinno być funkcjonalne, wygodne, estetyczne i wpisywać się w ogólną aranżację wnętrza pokoju. Łóżka do sypialni hotelowej najczęściej występują w dwóch wersjach: klasyczna rama z materacem lub łóżko kontynentalne. To drugie, jest kompletnym rozwiązaniem z zagłówkiem i pojemnikiem na pościel, łóżko klasyczne jest tańsze i daje możliwość zagospodarowania ściany za nim według własnego uznania.

 

Jaką rolę spełniają zagłówki do łóżek hotelowych?

Wezgłowie do łóżka spełnia dwie funkcje: użytkową i dekoracyjną. Po pierwsze: zabezpiecza ścianę przed zabrudzeniem i stanowi wygodne podparcie dla osób lubiących odpoczynek w łóżko. Po drugie: stanowi ciekawą dekorację ścienną. Jak dobrać wezgłowie do łóżka?

Wybierając zagłówek do łóżka bierzemy pod uwagę szerokość ramy łóżka i wielkość pokoju (zagłówek nie może przytłaczać przestrzeni). Dobieramy zagłówek do mebla – powinien pasować do ramy łóżka, a jednocześnie być spójny z aranżacją pokoju hotelowego.

Popularne rozwiązania zagospodarowania przestrzeni między łóżkiem a ścianą?

Najczęściej jako zagłówek do łóżka wybierane są panele ścienne tapicerowane, wezgłowia pikowane i zagłówki modułowe.

Wnętrze panelu tapicerowanego stanowi płyta i miękkie piankowe wypełnienie pokryte materiałem tapicerskim. Wezgłowie pikowane wykończone jest ozdobnymi, regularnymi przeszyciami dającymi efekt wypukłej poduszki. Zagłówek modułowy składa się z mniejszych elementów, które można łączyć ze sobą tworząc wezgłowie.

Jak zamienić zwykłe łóżko w stylowy mebel?

Wystarczy zakupić oryginalny zagłówek i zamontować go na ścianie za łóżkiem. Wezgłowie do łóżek estetycznie dopełni przestrzeń i zamieni zwykły mebel na łóżko w wielkim stylu. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele ciekawych inspiracji.