A A A

Blaty kompaktowe HPL

Blaty HPL są bardzo odporne zarysowania, uderzenia, działanie środków chemicznych  i detergentów. Wykonane są z mocno sprężonego tworzywa drewnopochodnego. Blaty kompaktowe dzięki swojej technologii są odporne na działanie wody, pary wodnej oraz promieni słonecznych. Za sprawą nowoczesnej metody produkcji materiał jest jednolity i nieporowaty, a przez to bardzo łatwy w utrzymaniu higieny, co jest ważne w sytuacjach kontaktu z żywnością. Blaty kompaktowe można wykorzystać w restauracjach, hotelach oraz klubach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą blatów kompaktowych!


Podane na stronie ceny oraz terminy realizacji należy traktować orientacyjnie i każdorazowo weryfikować w dziale sprzedaży z uwagi na niestabilną sytuację cenową na rynku komponentów do produkcji mebli.

 

Podobnie jak w świecie mody przemysł meblarski bazuje na obowiązujących trendach. Jeszcze do niedawna blaty meblowe musiały mieć swoją grubość (nawet kilka centymetrów), by meble - szczególnie kuchenne wyglądały na solidne i wytrzymałe. Dziś panujące trendy są zgoła odmienne. Meble powinny wnętrzu nadawać lekkości, stąd też szukanie rozwiązań, by blat (płyta stanowiąca wierzch stołu, szafki czy komody) była jak najcieńsza, a przy tym odporna na działanie różnych szkodliwych czynników. Zgodnie z oczekiwaniami klientów producenci znaleźli sposób, by sprostać zadaniu – blaty kompaktowe.

Czy blat kompaktowy spełni swoja rolę w miejscach codziennego, wielokrotnego użytkowania?

Blat kompaktowy to warstwowa płyta wysokociśnieniowa (High Pressure Laminate) powstała w wyniku sprasowania wielu warstw papieru z żywicą w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Uzyskany w ten sposób materiał posiada jednolitą strukturę o dużej gęstości, a jego parametry pozwalają na zastosowanie blatów kompaktowych nawet w miejscach o dużej wilgotności (kuchnia, łazienka) i częstotliwości użytkowania (stoły restauracyjne, kawiarniane, kuchenne blaty robocze).

Nowoczesne rozwiązania na miarę współczesnych potrzeb – blaty kompaktowe HPL

Niezwykle cienki (10 mm), lekki i wytrzymały blat kompaktowy HPL wpisuje się w nowoczesny trend meblarski, a przy tym jest trwały, odporny na zarysowania i uderzenia oraz działanie wilgoci i wysokiej temperatury. W wersji z filtrem UV – odporny na działanie promieni słonecznych. Bogata kolorystyka i wzornictwo nawiązujące do naturalnych materiałów dają duże możliwości wyboru. Blaty kompaktowe HPL są w stanie odmienić każde wnętrze i nadać mu charakteru.

Szukając nowoczesnych, trwałych rozwiązań do punktów gastronomicznych, przestrzeni publicznych warto sięgnąć po blaty kompaktowe dostępne w naszym sklepie. Skorzystaj z naszej bogatej oferty. Polecamy również blaty granitowe.