A A A

Blaty granitowe

Aranżacja wnętrza kawiarni czy restauracji nie jest rzeczą prostą. Jak istotną rolę w takich miejscach odgrywają stoły, wiedzą właściciele lokalu i projektanci, ale także odwiedzający.

Brak pozycji
 

Odwieczny dylemat – jaki stół kupić, by pięknie się prezentował, a przy tym był trwały

Granitowy blat do stołu może okazać się tym, czego potrzebujesz. Zacznijmy od tego, że naturalny kamień taki jak granit zachwyca niepowtarzalną fakturą i głębią koloru. Każda płyta granitowa to stworzone przez naturę dzieło sztuki, nie znajdziesz dwóch identycznych. Dlatego też blaty granitowe nie mają sobie równych pod względem piękna. Struktura granitu złożona z pojedynczych kryształów różnych minerałów jest widoczna gołym okiem. Stąd też niepowtarzalna barwa kamienia - od delikatnych szarości, mlecznych różów aż po aksamitną czerń. Granitowe blaty do stołów jadalnianych, stolików kawiarnianych i blatów kuchennych dzięki swojemu niepowtarzalnemu urokowi stworzą niesamowity klimat i z wdziękiem wpasują się w każde wnętrze.

Granitowe blaty – gdy liczy się funkcjonalność i trwałość

W takich miejscach, gdzie stoły są meblami najbardziej narażonymi na codzienne, wielogodzinne użytkowanie liczy się nie tylko ich estetyka, ale trwałość materiału z jakiego są wykonane. Tu zdecydowanie wygrywają blaty granitowe. Odporny na szkodliwe warunki atmosferyczne (wysokie i niskie temperatury, zawilgocenie) granit z powodzeniem może być wykorzystany nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz pomieszczeń. Blaty granitowe ogrodowe przetrwają upały, śnieg i mróz. Nie straszne im zarysowania czy podatność na ścieranie. Są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Zaletą stołów do gastronomii z granitowym blatem jest ich łatwość utrzymania w czystości i odporność na chemiczne środki.

W zależności od wielkości przestrzeni jaką mają zajmować stoliki i głównego ich przeznaczenia, możesz postawić na blaty granitowe o klasycznym kształcie - prostokątne lub kwadratowe lub wybrać urokliwe okrągłe w formie. Nasz sklep daje ci duże możliwości wyboru.

Trwałe, piękne i niepowtarzalne...

Blaty granitowe są odporne nie tylko na działanie czasu, ale również na warunki atmosferyczne, ścieranie oraz zarysowania. Blaty w wysokim połysku nie wymagają dodatkowych zabiegów, nawet gdy są użytkowane na zewnątrz są łatwe w utrzymaniu czystości.

Większość blatów granitowych dostępna jest w wykończeniu MAT i POŁYSK. Dodatkowo wybrane dekory przystosowane są to użytku zewnętrznego.

Zobacz także blaty marmurowe.