A A A

Blaty fornirowane

Blaty fornirowane są alternatywą dla blatów z litego drewna. Za niższą cenę uzyskujemy ten sam efekt naturalnego drewna. Dzięki jedwabistej i transparentnej powłoce poliuretanowej są łatwe do utrzymania w czystości, niemniej przeznaczone są do użytku wyłącznie w pomieszczeniach zamkniętych. Możemy je wybarwić praktycznie na dowolny kolor oraz zastosować dowolny wymiar. Wyjątkowa kolorystyka oraz naturalny wygląd sprawiają, że blaty te są wyjątkową ozdoba każdego wnętrza. Blaty oferowane przez naszą firmę są produkowane pod zamówienie klienta, dlatego istnienie możliwość wykonania dowolnego rozmiaru, kształtu oraz grubości blatu w dowolnej kolorystyce, zarówno powierzchni jak i obrzeża.


Podane na stronie ceny oraz terminy realizacji należy traktować orientacyjnie i każdorazowo weryfikować w dziale sprzedaży z uwagi na niestabilną sytuację cenową na rynku komponentów do produkcji mebli.

 

Drewno to materiał naturalny, posiadający własny rysunek i unikalna strukturę, dzięki czemu każdy mebel posiada indywidualny i niepowtarzalny charakter. Stosowanie rożnych technologi barwienia przy produkcji mebli może spowodować różnice wyeksponowania naturalnych cech drewna i może się przyczynić do powstania różnic kolorystycznych, w rożnych fragmentach tego samego mebla. Ta naturalna dekoracja nie daje jednak podstaw do reklamacji.

Blaty fornirowe

Blaty fornirowane jako alternatywa dla drewnianych 

Blaty fornirowane są ostatnio chętniej wybierane, ponieważ stanowią doskonałą alternatywę dla blatów z litego drewna. Prezentują się bardzo podobnie, a zakupić można je w niższej cenie. Wiele osób ceni sobie taką praktyczność i ekonomiczność zarazem. Producent Demi Co. odpowiadając na aktualne oczekiwania klientów, zdecydował się tego typu blaty również umieścić w swojej ofercie.

Cechy charakterystyczne

Transparentna powierzchnia poliuretanowa sprawia, że każdy blat fornirowany można łatwo utrzymać w czystości. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to że ten rodzaj blatu przeznaczony jest wyłącznie do pomieszczeń znajdujących się wewnątrz obiektu. Wszystkie blaty fornirowane dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach, dzięki czemu każdy może je dopasować do własnych potrzeb. Dzięki temu, że blaty prezentują się bardzo naturalnie, stają się ozdobą każdego wnętrza. Docenią je z pewnością miłośnicy ekologii oraz slow life. Demi Co. Wykonuje fornirowane blaty zgodnie z zamówieniem klienta. Można więc decydować o ich: grubości, rozmiarze i kształcie. Kolorystyka dobierana jest zarówno pod kątem całej powierzchni, jak i obrzeży.

Blat fornirowany na wymiar - usłojenie przystosowane do wnętrza 

To, że blat fornirowany zrobiony jest na indywidualne zamówienie, pozwala dopasować jego wygląd do otoczenia. Gustowny blat stołu fornirowany może mieć usłojenie dębowe lub bukowe. Tego typu blaty są efektem połączenia ze sobą cienkich pasków drewna z płytą wiórową, płytą MDF albo ze sklejką. Następnie elementy te są sprasowywane ze sobą w wysokiej temperaturze oraz pod wysokim ciśnieniem. Do głównych zalet takich modeli, poza tym, że każdy blat fornirowany na wymiar dopasowany jest do wymagań zamawiającego, zalicza się:

  • design przypominający naturalne drewno, 
  • zniwelowanie ryzyka pojawienia się pęknięć,
  • wyeliminowanie sęków oraz innych elementów jakie są w naturalnym drewnie,
  • brak przebarwień.

W ofercie znajdują się także inne blaty, w tym blaty marmurowe.