A A A

Pawilony ogrodowe

Odpoczynek na łonie natury należy do najprzyjemniejszych form relaksu. Nie musimy od razu wyruszać za miasto. Wypicie kawy we własnym lub restauracyjnym pawilonie ogrodowym to czysta przyjemność. Oczywiście musimy posiadać chociaż niewielki skrawek wolnej przestrzeni na świeżym powietrzu, ale wśród nas jest wielu szczęśliwców, którzy zielony skwerek posiadają.

 

Czym jest pawilon ogrodowy?

Można powiedzieć, że pawilon ogrodowy to forma namiotu (metalowa konstrukcja tworząca szkielet z przykryciem wodoodpornym materiałem), wyglądem nieco przypominający altankę. Podobnie jak ona służy do celów rekreacyjnych: odpoczynku, spożywaniu posiłków, organizacji imprez "pod chmurką". W odróżnieniu od altanki, pawilon ogrodowy metalowy traktowany jest jako konstrukcja sezonowa, spełniająca swoje zadanie w okresie wiosenno-letnim i ciepłej jesieni. Jego zadaniem w zależności od zastosowanych rozwiązań jest ochrona biesiadników przed słońcem oraz deszczem i wiatrem. Altany są budowlami stałymi, pawilon ogrodowy to konstrukcja mobilna, łatwa w montażu i demontaż, możemy ją ustawiać w zależności od potrzeb. Ma zastosowanie w przydomowych ogródkach, ale super się sprawdza jako pawilon do ogródków restauracyjnych czy organizacji imprez plenerowych.

Jaki pawilon wybrać do ogródka restauracyjnego?

W sprzedaży dostępne są konstrukcje otwarte, półotwarte i zamknięte o różnej wielkości. Wybór pawilonu uzależniony jest od naszych potrzeb i ilości funduszy jakie na jego kupno zamierzamy przeznaczyć. Wśród nich znajdziemy niewielkie pawilony ogrodowe metalowe, ale także sporych rozmiarów konstrukcje, które pomieszczą znaczne grono biesiadników. Kolor poszycia pawilonu jest także sprawą indywidualną. Najlepiej sprawdzają się barwy współgrające z naturą, chociaż nie brakuje zwolenników kolorowych rozwiązań.

Jeśli marzy się Wam komfortowy relaks w przydomowym ogródku lub potrzebujecie pawilonu ogrodowego do restauracji czy kawiarni – zapraszamy do naszego sklepu. U nas każdy znajdzie rozwiązanie na miarę swoich potrzeb.

Przydatne również będą krzesła ogrodowe drewniane.