A A A

Blaty drewniane

Blaty z litego drewna wykonane są z różnego rodzaju klejonek drewna krajowego i egzotycznego, klejonych poprzecznie bądź łączonych na mikro wczepy. Blaty z drewna litego wyglądają bardzo efektownie dzięki starannemu i precyzyjnemu klejeniu.  W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi blaty bukowe, blaty dębowe. Charakteryzują się one wysoką trwałością i elegancją. Blaty na wymiar wykonujemy na życzenie klienta jako producent blatów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do składania zamówień.


Podane na stronie ceny oraz terminy realizacji należy traktować orientacyjnie i każdorazowo weryfikować w dziale sprzedaży z uwagi na niestabilną sytuację cenową na rynku komponentów do produkcji mebli.

 

Drewno towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Było też jednym z pierwszych surowców, które człowiek nauczył się wykorzystywać dla swoich potrzeb. Z ludzkiej potrzeby powstały więc pierwsze drewniane meble i mimo upływu czasu, i technologicznych zdobyczy drewno nadal jest surowcem, które chętnie widzimy w aranżacjach wnętrz. Nic dziwnego, bo drewniane blaty mebli są po prostu piękne w swej niepowtarzalnej strukturze, elegancko się prezentują, są trwałe i nigdy nie wychodzą z mody.

Wystrój wnętrza z charakterem - blaty z litego drewna

Bukowe, dębowe, sosnowe, a może z drzew egzotycznych – blaty drewniane to niepowtarzalne rysy słojów, wybarwienie, estetyka. Jako surowiec nieskomplikowany w obróbce blaty z drewna można z łatwością przycinać, nadawać im pożądany kształt. Dobry blat to także lite drewno klejone. Taka technologia pozwala zachować strukturę drewna i dodatkowo zabezpiecza drewno przed wchłanianiem wilgoci i odkształceniami. Bo drewniane blaty wymagają odpowiedniego traktowania. By posłużyły latami w niezmienionej formie muszą być konserwowane (olejowane, lakierowane) i pielęgnowane środkami dla nich przeznaczonymi. Ale estetyka drewna, elegancja i trwałość, klimat jaki potrafi stworzyć jest nieporównywalna z żadnym innym materiałem meblarskim.

Po latach zachwytu tworzywami sztucznymi coraz częściej i chętniej wybieramy meble drewniane, które kojarzą się z solidnością, trwałością i mają to "coś". Czy to blaty stołowe czy blaty szafek – drewno ma duszę.

W lokalach gastronomicznych, hotelach, miejscach użyteczność publicznej - meble z blatami drewnianymi są w stanie stworzyć przytulną, sielską atmosferę, zadbać o niepowtarzalny urok i klasyczną elegancję. Jako producent blatów drewnianych wiemy jaki w drewnie tkwi potencjał. Potrafimy dostosować je do Twoich potrzeb. Blaty drewniane na wymiar? Nie ma problemu. W Demico przygotujemy je dla Ciebie.