A A A
Brak pozycji
 

Miliony lat temu erupcje z centrum Ziemi wyrzuciły ogromną ilość lawy - wulkanicznego bazaltu - na powierzchnię planety. Już w Starożytności używano go do brukowania dróg i tworzenia miejsc siedzących w miejscach publicznych takich jak Amfiteatry.

Bazalt wulkaniczny znajduje się w skorupie ziemskiej. Kamienie są zbierane z kamieniołomów, kruszone i podgrzewane, aby stały się płynne. Kamienie bazaltowe są podgrzewane do 1.450 stopni Celsjusza. Następnie płynną masę przepycha się przez dysze, aby uzyskać długie włókna. Po schłodzeniu włókien można zacząć tworzyć meble. Do łączenia ze sobą włókiem używa się bio-żywicy. Włókna bazaltowe dzięki swoim walorom ekologicznym nazywane są „zielonym włóknem przemysłowym 21 wieku”

Meble wykonane w 100 % z materiałów ekologicznych kształtuje się ręcznie, dlatego wymiary, wzór, kolor czy waga każdego mebla może się różnić. 

Dzięki niezwykłym właściwością produkty nadają się do wewnętrznych i zewnętrznych miejsc użyteczności publicznej. Materiał jest tak samo mocny jak włókna węglowe czy szklane, a  3 razy mocniejszy niż stal oraz nie wymaga konserwacji. W razie konieczności można umyć je letnią wodą z delikatnym środkiem myjącym. Meble nie płowieją z czasem, dzięki czemu można cieszyć się pięknym kolorem przez wiele lat.

Produkty z lawy wulkanicznej proponowane przez Demi Co. oficjalnego przedstawiciela na Polskę firmy Unknown Nordic są odporne na promieniowanie UV, nie nagrzewają się na słońcu oraz mogą pozostawać na zewnątrz przez cały rok. 
Meble są odporne na chlor i sól więc idealnie nadają się również do spa, nad basen lub nad morze.
Są one również dźwiękoszczelne dzięki czemu pozwalają odpocząć od zgiełku na zewnątrz. Produkt dzięki niepalności i ochronie przed promieniowaniem jest również bezpieczny.

Poprodukcyjny zapach oraz „srebrzenie” na powierzchni mebli widoczne po rozpakowaniu szybko znikną, nie przeszkadzając w komfortowym użytkowaniu produktów.